E-Mail Pazarlama Sektöründe Sık Sorulan Sorular

n-Mailer Sistemi ve e-posta pazarlama konusunda aklınıza takılabilecek sorular ve yanıtları.

n-Mailer sistemini kullanabilmek için bilgisayarıma herhangi bir program yüklemeli miyim?
Kısa cevap: Hayır. n-Mailer web tabanlı bir sistemdir ve n-Mailer sistemini kullanabilmek için, internette surf yapmanız için gereken yazılım (Firefox, Internet Explorer v.s.) haricinde fazladan hiç bir şeye ihtiyacınız yok.
Web tabanlı sistemin avantajları nelerdir?
Toplu E-mail Gönderim ve Raporlama programları web tabanlı ve masa üstü diye adlandırılan (programı indirip bilgisayarınıza kurulum gerektiren) olmak üzere iki türlü olabiliyor. n-Mailer web tabanlı bir program olup tüm gönderimler, raporlamalar, veri tabanı işlemleri sunucularımızda gerçekleşmektedir. Masa üstü programlarda gönderim esnasında bilgisayarınız açık kalmak ve sistem kaynaklarınız tüketilmek durumundadır. n-Mailer gibi web tabanlı sistemlerde, tüm bu işlemler sunucuda gerçekleştiğinden, bilgisayarın başında durmak veya bilgisayarınızı açık tutmak zorunda değilsiniz. Web tabanlı sistemlerde, gönderiminizi hemen yapabildiğiniz gibi, istediğiniz bir tarihe de zamanlayabilirsiniz. Masa üstü sistemlerde verilerinizin güvenliği ve yedeklemesi konusunda sizin sorumluluğunuzda olup ekstra maliyet ve yük getirmektedir.
Ücretlendirmeyi, sisteminize yüklenen üye sayısına göre değilde gönderilen e-mail sayısına göre yapıyorsunuz?
Başarılı pazarlamacılar, tüm gönderimlerini listelerindeki bütün üyelere yapmazlar. Listelerini gruplara (segment) ayırarak, pazarlama stratejilerini belirlerler. Eğer liste sayınızıdaki üyelere göre ücretlendirseydik, örneğin bu ay gönderim yapmayacağınız segmentlerin ücretini de ödemek durumunda kalırdınız.
Kaç adet liste ve segment oluşturabilirim?
Kısa cevap: sınırsız sayıda. n-Mailer sistemi üzerinde değişik sektörlere, şehirlere, iş alanlarına v.s. ait üyelerinizi gruplayabileceğiniz istediğiniz sayıda liste oluşturabilirsiniz. n-Mailer sistemde tuttuğunuz üye sayısına göre değil gönderdiğiniz kişi sayısına göre ücretlendirme yapar.
n-Mailer ulaşmayan e-mailleri yönetiyor mu?

n-Mailer yerine ulaşmayan e-maileri (kapanmış e-mailler, kotası dolmuş e-mailler v.s.) otomatik olarak sizin için yönetir.

 • Kapanmış e-mail adreslerini (Hard Bounce) derhal,
 • Kotası dolmuş, ulaşılamayan (karşı mail sunucu problemleri v.s. gibi) e-mail adreslerini (Soft Bounce) 5 kez döndüğünde

listelerinizden Bounce olmuş olarak işaretler. Daha sonraki gönderimlerinizde bu adreslere gönderim yapmayarak, hem kredilerinizi korursunuz, hem de doğru liste sayınızı bilerek istatistiklerinizi tam olarak takip edersiniz.

Verilerim güvende mi ?
n-Mailer sistemine girdiğiniz tüm e-mail adresleri ve web sitenizden dolduran formlardan gelen tüm e-mail adresleri size aittir. Verilerinizin güvenliği için, sistemlerimizi en son teknoloji ile yönetilen veri merkezlerinde barındırmaktayız. Bunun da ötesinde, n-Mailer hiç bir şekilde e-mail adreslerinizi KULLANMAZ, KULANDIRMAZ, PAYLAŞMAZ.
n-Mailer sistemini ücretsiz deneyebilir miyim?
Elbette evet. Sadece test etmekle kalmayın, ömür boyu ücretsiz kullanın diye n-Mailer size her ay 500 kredi (100 kişilik listenize ayda 5 kez, 250 kişilik listenize 2 kez gönderim yapabilirsiniz) hediye eder. Buraya tıklayarak hemen ücretsiz hesap talebinde bulunabilirsiniz.
Liste(leri)m İzinli Gönderim Kurallarına Uygun Mu?

Listelerinizi sistemlerimize yükleyebilmeniz ve kanunlara uygun bir şekilde gönderim yapabilmeniz için, listeleriniz aşağıdaki kurallara uymak zorundadır. Bunun dışında kalan listeler kesinlikle yüklenmemeli ve gönderim asla yapılmamalıdır.

Uygun Liste

 • Sizden/kurumunuzdan bilgi/duyuru almak isteyen çevrim içi double opt-in şeklinde üye olmuş kişiler
 • Sizden/kurumunuzdan bilgi/duyuru almak isteyen çevrim dışı double opt-in şeklinde üye olmuş kişiler
 • İş ilişkiniz olmuş müşterilerinizin listesi (çok uzun süredir bu müşterilerinizle irtibatınız yoksa, kendilerine bir “Hatırlatma Bülteni” göndermeniz doğru olacaktır.)
 • Sizin için kayıt işlemi yapmış başka bir siteden double opt-in şeklinde üye olmuş kişiler
 • Sizden ürün almış olanların listesi, veya bir etkinliğinize katılmış kişilerin listesi.
 • Çalışanlarınızın/Üyelerinizin listesi (şirket/kurum duyuruları için)

Uygun Olmayan Liste

 • Bir başka yerden/kurumdan satın alınmış/kiralanmış listeler (double opt-in şeklinde üye olunmuş dahi olsa)
 • Bir tanıdığınız yada yakınınızın listesi
 • Yerel klüp dernek v.s. den elde edilmiş listeler
 • Mail programınızda bulunan e-mail adresleri
 • Bir başka sitelerden topladığınız e-mail adreslerini içeren listeler
 • Kartvizitlerden topladığınız e-mail adresleri
 • Üye olduğunuz grupların/toplulukların e-mail adresleri
 • Üye olduğunuz gruplara (Yahoo!, Google v.s.) gönderim yaptığınız adreslerin (xxx@googlegroups.com veya yyy@yahoogroups.com gibi) bulunduğu listeler