Üyelerinize Güvenli Gönderici Olduğunuzu Söyleyin

Blog

Posted by: mttadmin Category: Uncategorized Tags: , , Comments: 0 Post Date: January 17, 2017

Üyelerinize Güvenli Gönderici Olduğunuzu Söyleyin

n-Mailer kullanıcıları, bir çok ISP ve e-mail hizmeti veren (Yahoo!, AOL v.s.) kuruluşlar tarafından güvenli gönderici (safe sender/whitelisted sender) olarak kabul edilmelerine rağmen, gönderileriniz değişik sebeplerden dolayı filtrelenebilmektedirler.

Bir çok e-mail servis sağlayıcı, kullanıcılarına hesap bazında güvenli gönderici tanımlarına imkan vermektedir. Bu sebeple kullanıcılarınıza, sizi güvenli gönderici listelerine ve/veya adres defterine eklemelerinizi istemeniz, açılım oranlarınızı ve kampanya başarınızı yükseltecektir.

Gönerim adresinizi güvenli gönderici veya adres defterine eklemelerini isteyin

Bu durumda üyeniz, hizmet aldığı e-mail hizmeti veren kuruluşun programına göre hareket etmelidir. Üyelerinizin hepsinin, sizin gibi bir internet gurusu olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım. Bir çok kullanıcının bu işlemin nasıl yapılacağını bilmediğini unutmayın. Bu sebepten dolayı, n-Mailer olarak, bir çok e-mail hizmeti veren kuruluşun, e-mail programlarında sizi nasıl adres defterine ve/veya güvenli gönderici listesine ekleyeceğini anlatan şu sayfayı hazırladık.

Uygulama örnekleri

Güvenli gönderici talebi örneği - 1

Güvenli gönderici talebi örneği – 1

Aşağıdaki bir kaç örnekte görebileceğiniz gibi, gönderinizin en üst tarafına, bir cümle yazabilir, üyelerinizi bilgilendirebilirsiniz.

Güvenli gönderici talebi örneği - 2

Güvenli gönderici talebi örneği – 2

Dikkat : Örneklerde görülen e-mail adreslerine kesinlikle aktif link vermeyin. Bir çok kullanıcı bu bağlantıya tıkladığında, sizi adres defterine ve/veya güvenli gönderici listesine eklediğini düşünmekte.

Talepte bulunabileceğiniz diğer alanlar

Mevcut üyelerinize veya e-mail listenize yeni katılacak üyelerinize, yol gösterici, nasıl yapacaklarını anlatan sayfalar hazırlayın. Bu bilgileri yayınlayabileceğiniz birkaç sayfa:

  • Teşekkürler sayfası

    Üyeleriniz, web sitenizden üyelik formunuzu doldurduktan sonra gelen Teşekkürler Sayfası‘na, hangi e-mail adresini adres defterine ve/veya güvenli gönderici listesine tanımlayacaklarını bildiren bir kaç cümle hazırlayabilirsiniz. Daha sonra üyelerinizi, bu işlemleri nasıl yapacaklarını anlatan, n-Mailer‘in kullanıcıları için hazırladığı bu sayfayayönlendirebilirsiniz.. Eğer üyelerinize bu noktada bu işlemleri yaptırabilirseniz, gönderdiğiniz hiçbir bülteni kaçırmayacaklarından emin olabilirsiniz.

  • Hoşgeldiniz e-maili

    n-Mailer sisteminin özelliklerinden birisi olan, otomatik cevaplayıcı (autoresponder) sayesinde, üyeniz listenize kaydolduktan hemen (veya sizin belirleyeceğiniz bir sürede) sonra kendisine hizmetlerinizi anlatan bir Hoşgeldiniz e-Maili gönderebilirsiniz. Bu e-mailde hizmetlerinizden kısaca bahsederken, sizi adres defterine ve/veya güvenli gönderici listesine nasıl ekleyeceğini anlatabilirsiniz.

Unutmayın ki üyelerinizin sizi adres defterine ve/veya güvenli gönderici listesine tanımlamaları, gönderilerinizin %100 başarısı anlamına gelmeyecektir. Bültenlerinizdeki başarınızı arttırmak ve satışlarınızı yükseltmek için kullanıcılarınızın isteklerini/beklentilerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *